Україна стає центром лікування зубів для європейців

Україна стає центром лікування зубів для європейців

Існує тренд, що кабінет українського стоматолога стає туристичною Меккою для Європи.

Газета “Сьогодні” аналізує стан ринку стоматологічних послуг. Європейці роблять каси українським дантистам. Тепер їдуть не тільки від нас до них: робити губи, щеплення, лікувати онкологію, а й – від них до нас. Поки ми чихвостимо в хвіст і гриву українських лікарів, туристи з усього світу вишикувалися до них в чергу. Україна в цьому році несподівані стала місцем медичного паломництва.

Ми звикли критикувати вітчизняну медицину, а до лікарів звертатися, коли зовсім припече. А ось іноземці все частіше вибирають українські клініки: за якість і низькі – порівняно з іншими країнами – ціни.

Наприклад, найпростіший зубний імплантат в Америці коштує 1000 доларів, у нас – 160. Протезування тазостегнового суглоба в Німеччині коштуватиме 14 000 доларів, в приватній українській клініці – 4000. Позбутися від варикозу у нас можна за тисячу доларів, за кордоном операція коштуватиме три тисячі.

Що найчастіше їдуть лікувати в Україні? За даними асоціації медичного туризму, 57% іноземців приваблюють наші клітинні технології, репродуктивна медицина, кардіохірургія, пластична хірургія та ортопедія; 25% обирають санаторно-курортне лікування; 18% звертаються до українських стоматологів та офтальмологів.

“В Україні дуже багато непоганих технологій. Наприклад, є технологія зі штучному запліднення. Вона вважається однією з найкращих в Європі. В Україні дозволені стовбурові клітини. У Європі вони заборонені. Імплантація зубів сьогодні в Україні робиться на найвищому рівні. Так само, як у Німеччині, як у Сполучених Штатах, у нас стоматологія – дійсно дуже розвинена”, – зазначає Михайло Радуцький, президент приватної клініки.

Те, що українські лікарі можуть дати фору зарубіжним, тепер напевно знає блогер Ольга. Коли вона жила в Японії, мало не втратила зуб.

“Японський дантист сказав, що зуб потрібно виривати. Я попросила поставити мені тимчасову пломбу, адже я знала, що скоро лечу до України і краще я вже тут проконсультуюся зі своїм стоматологом. Стоматолог поставив пломбу, мене нічого не турбує більше. Добре, що я тоді не послухала японського лікаря і не вирвала цей зуб”, – ділиться вона.

За спостереженнями Ольги, японці вважають за краще зубні імплантати і не гребують металевим покриттям.

Ще дівчину здивувало лікування застуди в далекій країні. Прописане жарознижуюче їй не допомагало через слабку концентрацію діючих речовин.

“У мене три дні після відвідування лікаря трималася висока температура. Я просто псіханула, випила якийсь український чай від застуди. Наступного дня прокинулася і відчувала себе абсолютно готова йти на роботу. Японці воліють тиждень повільно вмирати, мучитися від температури, але зате вони знають, що це дуже щадний препарат. І водночас, вони ходять до офісу, вони не беруть лікарняний”, – розповідає вона.

Серед переваг японської медицини Ольга називає обов’язкові щорічні профогляди. Складні хвороби там швидко виявляють і лікують.

“Україна пасе задніх – особливо в онкології. І там дійсно, коли є можливість лікуватися за кордоном, то люди, які знаходять можливість або через благодійників, або за власні кошти – вони їдуть”, – говорить експерт.

Українці їдуть за кордон і за іншими медичними послугами. І одних тільки грошей і бажання не завжди достатньо.

Юліана – з тих мам, хто підтримує щеплення: в Україні зробила дочці всі необхідні. А ось щоб захистити дитину від збудника менінгіту типу В, мусила їхати до Європи: в нашій країні вакцину від цієї інфекції не зареєстровано. Польську клініку підшукали заздалегідь.

“Нас зустріли на ресепшені, перевірили паспорти, карту вакцинації. У нас вона міжнародна, там латиною записані всі попередні щеплення. Огляд лікаря – він подивився дитину, що дитина здорова. Точно як у нас. Зробили вакцину. Ціна близько 100 євро виходить”, – розповідає жінка.

Повторна вакцинація мала відбутися через два місяці. Цього разу родина вирішила зробити щеплення в Італії під час відпустки. Лікарню шукали на місці, тому завчасно домовитися не вийшло.

“Нам відмовляли тому, що ми туристи. Мовляв, ви туристи, чому ви не робите в Україні? Я пояснюю, що у нас вона не зареєстрована. Так їдь до Польщі вдруге. Ви ж в Польщі першу робили. Але ми вже тут, зробіть, ну яка вам різниця? Ні. От ви туристи, були б емігрантами, ми б вам зробили”, – говорить Юліана.

Медичні туристи з України об’їздили кілька італійських клінік, перш ніж знайшли приватного лікаря, який погодився на процедуру.

Зі слів жінки коштувало це десь в два з половиною рази дорожче, ніж у Польщі.

Загалом українці за кордоном лікуються за власний рахунок. Так, як і іноземці – в наших клініках. Перешкодою внутрішньому медичного туризму стає відсутність страхування відповідальності лікарів.

“Може бути лікарська помилка, може бути певне ускладнення. І на Заході лікар не може доторкнутися до хворого, якщо у нього немає страховки”, – пояснює експерт.

Кожен іноземець залишає в українській лікарні не менше двох – двох з половиною тисяч доларів. За рік виходить 125 мільйонів від 62 тисяч медичних туристів. Цей прибуток вимірювався б мільярдами, якби з вітчизняними клініками почали співпрацювати міжнародні страхові компанії. У боротьбі за іноземних пацієнтів Україна поки програє іншим європейським країнам, хоча якістю багатьох медичних послуг не поступається.

Підписуйтеся на наш telegram-канал
та інформаційний youtube-канал
Залиште коментар

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *