Фактор зміцмення гривні: інвестиціїї в українські облігації зросли в 11 разів

Фактор зміцмення гривні: інвестиціїї в українські облігації зросли в 11 разів

На курс гривні вплинула сприятлива ситуація на зовнішніх ринках та великі обсяги грошових переказів до України.

Від початку року в 11 разів зросла частка облігацій внутрішньої державної позики, якою володіють іноземні інвестори.

Про це повідомили у Національному банку України.

Так, якщо на початку 2019 року іноземці володіли 1% всіх боргових облігацій України, то станом на початок серпня частка іноземців у державному боргу склала 11%.

Як зазначається, приплив іноземних інвестицій у державний борг України став одним з фундаментальних факторів зміцнення обмінного курсу гривні у липні.

“У липні курс гривні зміцнювався теж під впливом ринкових факторів. Пропозиція валюти була більшою за попит насамперед внаслідок зростання інтересу нерезидентів до гривневих ОВДП”, — розповіли в пресслужбі НБУ.

Там додали, що на курс гривні вплинула сприятлива ситуація на зовнішніх ринках та великі обсяги грошових переказів до України.

“Національний банк користувався нагодою і в умовах зміцнення курсу поповнював міжнародні резерви. За даними НБУ, від початку року чиста купівля валюти становить 2,7 млрд доларів та безпосередньо у липні близько 1,3 млрд доларів. Однак він робив це таким чином, щоб не викривити попит на валюту на ринку, не зумовити дефіцит валюти на ринку і не спровокувати в результаті зміну тренду зі зміцнення на девальвацію”, — також повідомили у Нацбанку

Нагадаємо, Національний банк України

Долар і євро здешевшають. Курси валют від НБУ на середу
визначився з офіційними курсами валют, які діятимуть у середу, 7 серпня. Долар США здешевшає на 14 копійок і коштуватиме 25,59 грн. Євро втратить 15 копійок і становитиме 28,62 грн. 

Тим часом за підрахунками Міжнародного валютного фонду курс гривні до долара у 2019 році складе 28,7 грн за долар.

Історичні антирекорди гривні стосовно іноземних валют в офіційних курсах НБУ: долар США 26 лютого 2015-го сягнув найвищого показника в 30,01 грн, євро встановив свій рекорд 26 січня 2018 року – 35,66 грн.

Джерело: tsn.ua

Підписуйтеся на наш telegram-канал
та інформаційний youtube-канал
Залиште коментар

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *